Waluta:

Hity sklepowe

BSN AMINO X 1015g NO XPLODE NE EDGE BAR SYNTHA6

BSN AMINO X 1015g NO XPLODE NE EDGE BAR SYNTHA6

241,50 zł210,00 zł
konkretny zestaw okołotreningowy od legendarnego BSN wzmocnij swoje treningi dzięki tym produktom zestaw zawiera BSN amino x 1015 g arbuzowy + no xplode xe edge 263g fruti punch oraz baton syntha 6 edge solony karmel w zestawie taniej! oszczędzasz…
Optimum whey Gold Standard 2270g+Shaker

Optimum whey Gold Standard 2270g+Shaker

249,00 zł219,00 zł
CZTERY ŹRÓDŁA BIAŁKA ZRÓŻNICOWANA SZYBKOŚĆ WCHŁANIANIA BAZY SERWATKOWEJ ŚWIETNA ROZPUSZCZALNOŚĆ I SMAK AMINOGEN® - OPATENTOWANY SYSTEM ENZYMATYCZNY 5,5 GRAM BCAA W KAŻDEJ PORCJI 4 GRAMY L-GLUTAMINY I PREKURSORÓW W KAŻDEJ PORCJI SHAKER GRATIS NA…
» » 5 suplementów, które musisz mieć pomimo ograniczonego budżetu

5 suplementów, które musisz mieć pomimo ograniczonego budżetu

Data dodania: 18-12-2015 Dowiedz się, które suplementy pomogą zmaksymalizować twoje efekty bez nadmiernego uszczuplenia portfela.

Jesteś zapaleńcem bodybuildingu, co znaczy, że najlepiej wiesz jak ćwiczyć, ile piersi z kurczaka powinieneś jeść każdego dnia i które suplementy wspomagają przyrosty masy mięśniowej i pozwalają dać z siebie więcej na siłowni. Ale co, gdy masz ograniczony budżet? Jakie jest najlepsze wyjście by zmaksymalizować twoje efekty przy jednoczesnym zminimalizowaniu wyciągania pieniędzy z portfela? Przedstawiam moje typy najskuteczniejszych suplementów, które każdy bodybuilder powinien posiadać w swoim zestawie.

1. Kreatyna
Kreatyna nie tylko pomaga ci zwiększyć siłe i wielkość mięśni, ale również przyspiesza regenerację pomiędzy kolejnymi seriami. Dzięki czemu jesteś w stanie trenować dłużej i ze wzmożoną intensywnością, co prowadzi do wspanialszych efektów. Setki badań nad kreatyną potwierdzają korzyści płynące z jej stosowania.

Twój organizm produkuje niewielką ilość kreatyny. Jednak, jeśli chcesz zmaksymalizować jej zapasy i czerpać z niej pełne korzyści, to albo musisz jeść ok. 1,5 kg mięsa dziennie albo przyjmować w formie suplementu. Chyba nie muszę nikomu mówić które rozwiązanie jest lepsze dla portfela.

2.Białko serwatkowe
 Licznymi korzyściami z przyjmowania białka są rozrost mięśni, zwiększenie siły, zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz szybsza regeneracja. Dzięki temu białko jest podstawą dla diety każdego kulturysty.

Badania wykazały, że spożycie białka po treningu może znacznie zwiększyć syntezę białek mięśniowych. Z biegiem czasu, to wykazano, prowadzą do większych zysków wielkości i siły mięśni.

Gdybyś miał wybrać tylko jeden rodzaj białka, aby rozsądnie wydać swoje cieżko zarobione złotówki, polecam serwatkę. Białko serwatkowe jest szybko trawionym białkiem, które przedostaje się do krwiobiegu gwałtownie. Pozwala to dotrzeć do mięśni szybciej i stworzyć większy skok  syntezy białek,w porównaniu do takich źródeł jak soja lub kazeiny.

3.Kofeina
Jeśli  twoim celem jest zwiększenie poziomu energii na siłowni  lub utrata tych ostatnich kilku zalegających kilogramów tkanki tłuszczowej, nie patrz dalej niż na kofeinę. Ten termogeniczny składnik może zwiększyć tempo przemiany materii, a także zapewnieni  tobie szybkie źródło energii podczas treningu.

4.BCAA
 Białko serwatki jest dobre dla budowania mięśni, ale jeśli nie bierzesz BCAA, to zapomnij o zadowalających efektach. BCAA składa się z trzech podstawowych aminokwasów, które tworzą prawie jedną trzecią twoich białek mięśni szkieletowych, i wykazano, że stymulują syntezę białek mięśni i pomagają w regeneracji.
 
Brane przed wysiłkiem, BCAA  zmniejsza  bóle mięśni po wysiłku i przyspiesza proces regeneracji. Brane  podczas treningu, BCAA zmniejsza rozpad białek, pomaga oszczędzić glikogen mięśniowy  i zmniejszyć zmęczenie. Zalety te sprawiają, że  BCAA jest  niezbędne do kolejnego treningu, zwłaszcza jeśli trenujesz na czczo.

5.Kwasy tłuszczowe omega-3
 Są jednym z najważniejszych składników odżywczych dla organizmu. A ponieważ są one uważane za "niezbędne" - co oznacza, że twoje ciało nie jest w stanie samo z siebie dostarczyć ich – przyjmowanie ich z zewnątrz jest konieczne, niezbędne!

Oleje rybne bogate w EPA i DHA mogą pomóc zmniejszyć ból  mięśni po wysiłku wywołany przez duży wysiłek. Badania wykazały również mniejszy ból i obrzęk i większy zakres ruchu po intensywnej aktywności fizycznej. Nie wspominając,że omega-3 mają  również kluczowe znaczenie dla budowania i utrzymania mięśni, pomagając ci trenować ciężej i szybciej regenerować mięśnie.

Dla większości ludzi, próba spożycia wystarczającej ilości ryb do zaspokojenia rekomendowej dziennej dawki omega-3 może okazać się niemożliwa, nie wspominając, że jest to kosztowne. Ze względu na swój stosunkowo niski koszt, pomijając  brak zapachu ryb, suplementacja olejem rybnym jest praktycznym rozwiązaniem dla większości ludzi.


Istnieje wiele wspaniałych suplementów na rynku, ale gdy nie możesz sobie pozwolić na trwonienie pieniędzy, to wybór może wywołać niemały zawrót głowy.  Trzymaj się tych zalecanych niezbędnych podstawowych suplementów podczas kolejnych zakupów i obserwuj jak twoje ciężko zarabione pieniądze zamieniają się w ciężko zarobione mięśnie. Powodzenia!

Przejdź do strony głównej