Waluta:

Hity sklepowe

BSN Syntha 6 Edge Baton 66 g 5+5 Losowy smak GRATIS!!!

BSN Syntha 6 Edge Baton 66 g 5+5 Losowy smak GRATIS!!!

12,00 zł
30 g wysokiej jakości białka 8 g błonnika niesamowite smaki wygodne i szybkie uzupełnienie białekOdpowiedz sobie szczerze na jedno pytanie: czy dostarczasz przy swojej obecnej diecie wystarczającą ilość białka do organizmu? Jest to kluczowy czynnik warunkujący…
Optimum whey Gold Standard 2270g+Shaker

Optimum whey Gold Standard 2270g+Shaker

249,00 zł219,00 zł
CZTERY ŹRÓDŁA BIAŁKA ZRÓŻNICOWANA SZYBKOŚĆ WCHŁANIANIA BAZY SERWATKOWEJ ŚWIETNA ROZPUSZCZALNOŚĆ I SMAK AMINOGEN® - OPATENTOWANY SYSTEM ENZYMATYCZNY 5,5 GRAM BCAA W KAŻDEJ PORCJI 4 GRAMY L-GLUTAMINY I PREKURSORÓW W KAŻDEJ PORCJI SHAKER GRATIS NA…
» » Arnold Schwarzenegger o przetrenowaniu

Arnold Schwarzenegger o przetrenowaniu

Data dodania: 27-11-2015

PYTANIE
Jakie są twoje przemyślenia na temat przetrenowania? Czy to jest mit?

ODPOWIEDŹ
Większość treningów, które obecnie widzę na siłowni jest bez znaczenia. Jest tam wielu pajaców, robiących długie przerwy, niewiele skupiając się na mięśniach, które są ćwiczone. Jeśli twoje treningi są dorywcze, to ostatnią rzeczą, której potrzebujesz jest zmniejszenie ich intensywności, czy zrobienie sobie wolnego. Ale dla tych ciężko trenujących ambitnych facetów myślących o poważnym rozwoju siły i muskulatury możliwość przetrenowania istnieje i trzeba być w stanie to rozpoznać zanim zatrzyma na dobre twoje postępy.
alt
We wczesnych latach mojego treningu i rywalizacji niewiele było wiadomo o koncepcji przetrenowania, a moi partnerzy treningowi i ja, nie rozmawialiśmy tak naprawdę o tym. Kiedy czuliśmy się wyczerpani lub mieliśmy kilka kiepskich treningów, to braliśmy dzień wolnego, upewnialiśmy się, że dostarczamy odpowiednią ilość snu i jedzenia, i zazwyczaj wracaliśmy silniejsi niż kiedykolwiek. W dzisiejszych czasach, wielu młodych kulturystów wydaje się obawiać przetrenowania, ale sugeruję, przede wszystkim trenować ciężej, ponieważ nie jest łatwo osiągnąć stan przetrenowania.

Jeśli trenujesz trzy, cztery lub pięć dni w tygodniu, śpij osiem godzin w nocy, spożywaj odpowiednią ilość kalorii i protein, aby wspierać realizację swoich celów, postępuj zgodnie z założonym planem - twoje ryzyko wystąpienia przetrenowania jest zerowe. Teraz, jeśli jesteś po czterdziestce, dźwigasz poważne ciężary, stosujesz dietę przed zawodami, albo trenujesz sześć, siedem dni w tygodniu, to możesz zacząć wślizgiwać się w stan przetrenowania.

Oto jak go zidentyfikować: zauważysz, że nie robisz postępów, zaczniesz tracić zainteresowanie treningiem i doświadczysz przedłużonego bólu i zmęczenia. W tym momencie zrób to, co ja zrobiłem - zrób sobie przerwę, a następnie zmień program treningowy.

Jeśli przez jakiś czas podnosiłeś bardzo duże ciężary, możesz obniżyć swoje ciężary o około 40% na tydzień. Trójboiści nazywają to tydzień "deload", pozwala to im wrócić odnowionymi. Mniej więcej co sześć tygodni, myślę, że dobrze jest całkowicie odpuścić trening na okres tygodnia albo ćwiczyć znacznie mniejszym ciężarem niż zazwyczaj, ale wyczucie tego czasu jest sprawą indywidualną.

Odżywiaj się z głową, śpij dobrze i mądrze spędzaj czas poza siłownią, a utrzymasz stały progres.

Przejdź do strony głównej