Waluta:

Hity sklepowe

SAN Performance Creatine + FA Carborade

SAN Performance Creatine + FA Carborade

55,90 zł39,00 zł
monohydrat kreatyny plus carbo GRATIS!! zestaw składa się z: San performance creatine oraz fa carborade winogronowy oszczędzasz 16,90 zł   Wspiera anabolizm Przyspiesza regenerację Podnosi parametry siłowe SAN Performance Creatine to monohydrat…
Mex Isolate Pro 1816g + Shaker gratis

Mex Isolate Pro 1816g + Shaker gratis

239,00 zł199,00 zł
wybierając ten zestaw otrzymujesz mex isolate pro 1816 g waniliowy oraz mex shaker zupełnie za darmo!! oszczędzasz 9 zł Dostarcza wysoce przyswajalnych białek pochodzenia zwierzęcego Przyspiesza regenerację i zwiększa anabolizm mięśniowy Doskonale…
» » Czego nie należy robić w dzień treningowy klatki

Czego nie należy robić w dzień treningowy klatki

Data dodania: 17-11-2015 Poniedziałek jest dniem klatki, a to oznacza, że czekasz na swoją kolej do ławeczki. Ale co, jeśli w alternatywnym świecie, tak nie musi być? Co jeśli miałbyś wiele innych alternatyw, jak skonstruować swój trening? Okazuje się, że możesz. Uwolnij się od przestarzałych nawyków treningowych, które mogą hamować twój rozwój klatki piersiowej. Zacznij od zapoznania się z tym artykułem.

1. NIE RÓB BARKÓW/TRICEPSA BEZPOŚREDNIO PRZED KLATKĄ
Mięśnie piersiowe są uważane za jedne z największych mięśni, a złożone ćwiczenie, jakim jest wyciskanie na ławeczce, angażuje je skutecznie, wraz z tricepsem i barkami. Ostatnią rzeczą, która chcesz, to zacząć twoją sesję klatki ze zmęczonym tricepsem, bo trenowałeś go pierwszego lub mieć ograniczonego ze względu na bolesność mięśni spowodowaną treningiem poprzedniego dnia. Tak samo mają się sprawy z barkami. Kiedy grupa mięśni jest naruszona, bo właśnie ją ćwiczyłeś, łatwo się domyślić, który obszar pierwsze nie da rady w trakcie ćwiczenia klatki.
alt
W dzień klatki, chcesz swoje mięśnie piersiowe wykorzystać do maksimum, nie ograniczając treningu przez zmęczone, czy obolałe tricepsy, czy barki. Twoim priorytetem powinno być zachowanie świeżości tych dwóch newralgicznych grup mięśni. Postaraj się nie trenować ich na co najmniej dwa dni przed treningiem klatki. W ten sposób wyniesiesz znacznie więcej z treningu.


2. NIE PRZYWIĄZUJ SIĘ DO NIEKTÓREGO SPRZĘTU
Jeśli każdy trening klatki, jaki kiedykolwiek robiłeś, zaczynałeś sztangą, to może należy coś zmienić. Mnóstwo wielkich klat zostało zbudowanych w oparciu o inne rodzaje sprzętu - zwłaszcza hantle. Każdy z nich oferuje korzyści, które mogą być włączone do treningu, aby go odmienić.
alt
Hantle są z pewnością trudniejsze do kontroli, ale właściwie jest to dobra rzecz. Pozwalają one każdej ze stron pracować niezależnie, oferując większy zasięg ruchu zarówno w dolnej i górnej fazie. Pozwalają również na o wiele większą swobodę w stawie barkowym, co sprawia, że są opcją dla sztangi, jeśli odczuwasz ból w barku.


Wielu doświadczonych siłaczy poszło tak daleko, że całkowicie zrezygnowali ze sztangi na rzecz hantli. Nie musisz iść aż tak dalece, ale jeśli zrobisz z wyciskania hantli na ławeczce główne ćwiczenie siłowe na jakiś czas, istnieje duża szansa, że zobaczysz efekty. Ponieważ działają na klatkę nieco inaczej niż sztanga. Moga ostatecznie zwiększyć ogólny rozmiar klatki - w wielu przypadkach lepiej niż sztanga.

A jeśli omijałeś klasyki kulturystyki takie, jak krzyżowanie linek na bramie, czy maszyny - czy przechodziłeś przez nie na jednej nodze - rozważ poważne przyłożenie się do tych ruchów. Oba zapewniają świetny sposób, aby dodać jakości i objętości do twojego dnia klatki bez ryzyka balansowania poważnym ciężarem nad twoją głową, gdy czujesz się już zmęczony.

3.NIE PRZYWIĄZUJ SIĘ DO PŁASKIEJ ŁAWECZKI


Podczas, gdy wyciskanie na płaskiej ławeczce świetnie buduje klatkę, nie jest jedyne, i niekoniecznie najlepsze. I jak każde ćwiczenie, z czasem będzie przynosić mniejsze rezultaty. Nie rób więcej tych samych starych rzeczy. Zamiast tego, zacznij trening alternatywnym ćwiczeniem wielostawowym. Na przykład, nie ma nic złego w tym, by zacząć od innego kąta ławeczki, który standardowo robisz później.
alt
Podczas, gdy jesteś w stanie zrobić siedem ruchów ciężarem 100 kg na dolnym sosie, gdy jest to trzecie ćwiczenie, to, jeśli zrobisz je jako pierwsze to ten sam ciężar podniesiesz 11 razy, albo 110 kg 8 razy. Wtedy pracujesz nad dolną częścią klatki kompletnie nieprzyzwyczajoną do tej objętości i intensywności, tym samym dając sygnał do wzrostu. Szczególnie dla kulturystów średniego szczebla, których rezultaty się zatrzymały, prosta zmiana może wywołać nowe wzrosty, gdy płaska ławeczka na pierwszym miejscu stała się już dawno nieaktualna.

4. NIE KORZYSTAJ ZE STAŁEJ ŁAWECZKI DO WYCISKANIA SZTANGI W SKOSIE
Czasami jest to oczywiście nieuniknione, a większość z nas zaczynała wyłącznie od ławeczki stałej. Ale z czasem zaczyna to być frustrujące. 

Dlaczego? Zależnie od producenta, trwałe ławki są dość strome. Co się dzieje, gdy nachylenie ławki jest zbyt pionowe? Twoje wyciskanie klatką zaczyna przypominać bardziej wyciskanie sztangi barkami. Prawdopodobnie znasz to palące uczucie w barkach po ciężkiej serii na ławce skośnej.

jest na to proste lekarstwo. Zamiast korzystać ze stałej ławeczki, pójdź na regulowaną. Możesz łatwo zmniejszyć kąt nachylenia nieco mniej lub bardziej. Większość regulowanych ławeczek daje możliwość ustawienia nachylenia pomiędzy 0 a 45 stopni. Moja rada: wykorzystaj wszystkie. Nikt nigdy nie powiedział, że płaska, skos górny lub dolny to jedyne kąty, by w pełni rozwinąć klatkę piersiową. Rób niektóre serie na niskim(15 stopni) skosie, inne na średnim (30 stopni), a niektóre nawet do 45 stopni.

5. NIE WYCISKAJ ROZPIĘTEK

Naturalna sprawą jest, że chcesz pchnąć największy ciężar, jaki możesz podczas treningu klatki, ale jest jeden obszar, w którym staje się to szczególnie szkodliwe, czyli rozpiętki. Twoją naturalna skłonnością jest znalezienie sposobu, w który możesz przenieść ciężar, a robisz to zamieniając to co miało być izolowanym ćwiczeniem, w ćwiczenie złożone. jest to bardzo powszechne.
alt
Naucz się precyzyjnie wykonywać ruchy rozpiętek i zablokuj łokcie w nieznacznie zgiętej pozycji w trakcie całej serii. Nie powinieneś być w stanie używać dużych ciężarów, więc unikaj korzystania z ciężarów, które kończą się wyciskaniem. Więcej wyciskania oznacza po prostu więcej serii ruchów, które już prawdopodobnie zrobiłeś i zmniejszenie kluczowego rozciągnięcia mięśni piersiowych, które powoduje prawidłowa wykonana rozpiętka.

Przejdź do strony głównej