Waluta:

Hity sklepowe

SAN BCAA + OUT RAGE + IHS IRON TEST

SAN BCAA + OUT RAGE + IHS IRON TEST

132,90 zł100,00 zł
  zestaw podnoszący poziom testosteronu, przeznaczony na cieżkie treningi siłowe zestaw składa się z: SAN BCAA PRO LOADED 114 g + IRON HROSE IRON TEST 90 tabl + NUTREX OUT RAGE SHOT w zestawie taniej!! oszczędzasz 32,90 zł     zapobiega…
DuoLife BorelissPro 60 kap.

DuoLife BorelissPro 60 kap.

97,00 zł
łagodzi skutki ukąszeń kleszczy Suplement diety BorelissPro® to doskonałe źródło związków fenolowych, kwasu chlorogenowego, irydoidów oraz alkaloidów. BorelissPro®, dzięki zastosowaniu właściwych proporcji składników oraz doposażeniu o innowacyjną…
» » Czy warto dodać cardio do planu treningowego?

Czy warto dodać cardio do planu treningowego?

Data dodania: 26-10-2015 Niektórzy ludzie twierdzą, że cardio zabija postępy, ale być może nie przeprowadzali oni odpowiedniej ilości lub ćwiczeń cardio. Dowiedz się, jak skutecznie korzystać z cardio, aby z czasem zbudować więcej mięśni.

Istnieją dwa rodzaje ludzi na tym świecie: ci, którzy nienawidzą cardio i wierzą, że powoduje utratę zysków oraz tych, którzy rozumieją pozytywny wpływ odpowiedniego rodzaju cardio na wspomniane zyski. Jestem mocno w pro cardio obozie, ponieważ jeśli są prawidłowo dobrane i wdrożone, to wierzę, że cardio powinno znaleźć się w każdym programie treningowym.

Nikt nigdy nie będzie twierdzić, że trzeba zacząć robić godziny cardio w ciągu dnia, by stać się lepszym atletą - oczywiście dźwiganie przede wszystkim. Stosowane samodzielnie, cardio w niewielkim stopniu przyczynia się do budowanie szczupłej, umięśnionej, sportowej sylwetki. Ale w połączeniu z odpowiednim treningiem siłowym i częstotliwością - zaledwie kilku krótkich sesjach cardio w tygodniu! - to może być dokładnie to, czego szukasz, by osiągnąć wspaniałe efekty.

W rzeczywistości, właściwie wdrażane stacjonarne cardio może pomóc ci stać się lepszym ciężarowcem, nawet jeśli twoim celem jest większa muskulatura i siła.

1. WYDAJNE SERCE TO SILNIEJSZE SERCE
Ćwiczenia obwodowe, crossfit, wysoko intensywny trening interwałowy (HIIT) mogą sprawić, że wydajesz się być coraz wydajniejszy i wywołuje takie same skutki jak długie, powolne bieganie. Nie tak prędko.

Podczas, gdy HIIT jest niesamowitym sposobem na spalenie mnóstwa kalorii w porównaniu do stacjonarnego cardio - a uwielbiam łączyć z obwodowym treningiem, żeby w 20 minut znokautować się - to te szalone sesje niekoniecznie muszą trenować układ sercowo - naczyniowy tak jak sądzimy.

Jedną z najważniejszych adaptacji z częstych ćwiczeń aerobowych jest coś zwane objętością wyrzutową serca, która określa ile krwi jest wytłaczane z lewej komory serca podczas pracy układu sercowo - naczyniowego. Jeśli twoje serce może dostarczyć więcej krwi przy mniejszej pracy, to posiadasz poważną przewagę, a możesz uzyskać to dzięki stacjonarnym cardio.

W celu zwiększenia objętości wyrzutowej serca lewa komora musi urosnąć, aby umożliwić natłoczenie się większej ilości krwi, a następnie wypompować. Długie, powolne ataki cardio - jak bieganie, schody czy maszyna eliptyczna mogą pomóc. Z drugiej strony, trening obwodowy jest mniej skuteczny dla poprawy objętości wyrzutowej serca, ponieważ intensywność i czas trwania tych sesji generalnie omija strefę tlenową, która jest konieczna dla adaptacji.

Dla jasności - stacjonarne cardio powinno być wykonywane w strefie tlenowej, co znaczy, że możesz jednocześni z łatwością i swobodnie biec i rozmawiać. Dla większości ludzi oznacza to, że ich tętno będzie gdzieś pomiędzy 120 - 150 uderzeń na minutę.

Pamiętaj, że ta strefa tlenowa jest najczulszym punktem, aby wprowadzić ulepszenia w układzie sercowo - naczyniowym, co może z czasem przełożyć się na lepsze przyrosty mięśni.

2. CARDIO: POPRAWIA KONDYCJĘ NACZYŃ KRWIONOŚNYCH
Tak jak wieżowiec potrzebuje windy, tak intensywnie pracujące serce potrzebuje sieci naczyń włosowatych, aby stworzyć idealny zespół. Wykonywanie stacjonarnego cardio może dodać więcej naczynek do tkanki mięśniowej niż samo podnoszenie ciężarów. 

Jest to wielka sprawa z dwóch powodów:
  • twoja tkanka mięśniowa uzyskuje zdolność do pracy na wyższym poziomie dzięki możliwości otrzymania większej ilości tlenu i składników odżywczych
  • twoja tkanka mięśniowa jest w stanie szybciej się zregenerować, ponieważ jest w stanie usunąć szybciej produkty uboczne przemiany materii

3.WIĘCEJ CARDIO POMAGA WYKONAĆ WIĘCEJ OGÓLNEJ PRACY
Jeśli porównasz kulturystę, który robi w sumie osiem wysokiej jakości serii z takim, który w sumie wykonuje sześć serii, to większa zdolność do pracy tego pierwszego pomoże mu wygenerować większą objętość w ciągu roku, a tym samym większe korzyści.

Kluczem jest tu zdolność do pracy lub po prostu zdolność do wykonywania większej pracy w danym okresie. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli chcesz być większy i silniejszy, ponieważ zdolność do zrobienia ośmiu serii przysiadów zamiast sześciu może oznaczać dodatkowe 500 kg pracy w sesji treningowej.

Jaki jest najlepszy sposób na zbudowanie ogólnej wydajności pracy i z kolei ogólne przygotowanie fizyczne(GPP)? Może zaczynam brzmieć jak zdarta płyta, ale odpowiedzią jest stacjonarne cardio. Mówiąc prościej, osoba, która ma lepsze GPP ma większy potencjał, aby częściej przeprowadzać wydajne treningi w ciągu roku. Po 3 - 4 latach tego treningu, może to oznaczać ogromną różnicę pomiędzy zyskami osoby, która rozwinęła swoje GPP a osobą, która nie rozwinęła. 

ILE CARDIO NALEŻY ROBIĆ?
Dla większości bywalców siłowni 3 - 4 sesje cardio 30 minutowe w tygodniu w strefie tlenowej są wszystkim, czego potrzebują, aby wywołać korzystne zmiany fizjologiczne. Daj szansę cardio zanim je skreślisz - to może przełożyć się na zyski z zysków na zyski.

Przejdź do strony głównej