Waluta:

Hity sklepowe

OLIMP REDWEILER 480 g + Nutrend Excellent Bar

OLIMP REDWEILER 480 g + Nutrend Excellent Bar

99,90 zł94,00 zł
  zestaw zawiera doskonałą przetrennówkę OLIMP REDWEILER 480 g red punch oraz proteinowy baton nutrend excellent baton excellent gratis!!         Lepsza koncentracja Unikatowy smak Rewelacyjna przedtreningówka o innowacyjnym składzie…
BSN AMINO X 1015g NO XPLODE NE EDGE BAR SYNTHA6

BSN AMINO X 1015g NO XPLODE NE EDGE BAR SYNTHA6

241,50 zł210,00 zł
konkretny zestaw okołotreningowy od legendarnego BSN wzmocnij swoje treningi dzięki tym produktom zestaw zawiera BSN amino x 1015 g arbuzowy + no xplode xe edge 263g fruti punch oraz baton syntha 6 edge solony karmel w zestawie taniej! oszczędzasz…
» » Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna

Data dodania: 28-09-2015 Na czym polega, jak działa, jakie są plusy i minusy stosowania, jak stosować, co jeść. Wszystko znajdziesz w tym artykule.

FILOZOFIA

Jeśli usuniesz ze swojej diety węglowodany, to organizm musi znaleźć alternatywne źródło energii. Organizm jako pierwsze źródło sięga do tkanki mięśniowej,rozkładając ją na paliwo do aktywności. Jednakże, jeśli spożyjesz odpowiednią ilość białka, to pomoże chronić tkankę mięśniową i zachęci twoje ciało, aby wykorzystało zmagazynowaną tkankę tłuszczowa zamiast palić mięśnie.

Dieta ketogeniczna jest sposobem na oszukanie organizmu tak, aby organizm pozostawał w fazie głodu podczas gdy wciąż dostarczasz wystarczającą ilość kalori z białek i tłuszczów. Zapewniasz prawidłowe nasycenie i chronisz twoje mięśnie przed zużyciem jako paliwo.  Dieta ketogeniczna jest bardzo podobna do diety Atkinsa, prawdopodobnie największą różnicą jest, że na Atkinsie nie sikasz na paski ketonowe, aby ustalić, czy jesteś w stanie ketozy. Jest to stan, w którym organizm uwalnia przechowywane tłuszcze a ciała ketonowe są obecne w moczu, jednoznacznie wskazując na ten stan.


CO NALEŻY JEŚĆ
  • Mięso
  • sery
  • oleje
  • ryby
  • jaja
  • produkty białkowe o bardzo niskiej zawartości węglowodanów.

CZEGO NIE NALEŻY JEŚĆ

  • Przetworzona żywność
  • cukry
  • ziarna
  • a nawet warzywa i owoce

PRZECIW

Nie możesz jeść węglowodanów i jednocześnie pozostać w ketozie, co czyni  to dość restrykcyjną dietą. W początkowej fazie najlepiej odstawić nawet owoce i warzywa, aby upewnić się, że spożycie węglowodanów jest minimalne i dojdziesz do ketozy, tak szybko jak to możliwe. W dodatku trzeba oddawać mocz na paski ketonowe, by sprawdzić obecność ciał ketonowych w moczu. Często ludzie rozwijają dziwny oddech zapach po wprowadzeniu ketozy. Często po wprowdzeniu ketozy występuje nieprzyjemny zapach z ust.

ZA

Możesz spożywać regularne ilość kalorii (lub nieco mniej), więc nie odczuwasz głodu. Dodaj warzywa łykowate (brokuły, szpinak, inne zielone) po osiągnięciu ketozy. Ostatnio, niektórzy wyczynowi sportowcy zaczęli stosować dietę ketogeniczną, stwierdzając że umożliwia im brać udział w ekstremalnych wydarzeniach bez "bonkingu"(stan spowodowany wyczerpaniem zapasów glikogenu w wątrobie i mięśniach, co przejawia się nagłym zmęczeniem i utratą energi), ponieważ mają gotowe dostawy tkanki tłuszczowej, a ich ciała nie są już uzależnione od węglowodanów jako źródła energi. Może się to przełożyć dla intensywnie trenujących kulturystów, aby przygotować się do konkursu.

DLACZGO POWINIENEŚ STOSOWAĆ

Dieta ketogeniczna zalicza się do jednej z najszybszych dostępnych diet skierowanych na utratę tłuszczu, ponieważ możesz jeść niemal tyle, ile chcesz w ciągu dnia, tak długo, jak trzymasz się programu żywieniowego. Niektórzy zawodowi kulturyści używają ketozy jako miernika do określenia sukcesu ich diety.

JAK STOSOWAĆ DIETĘ KETOGENICZNĄ

Możesz dołączyć dużo bezwęglowodanowego nabiału, ale musisz wyeliminować mleko z powodu laktozy. Również, przyjmuj niskowęglowodanowe białkowe shaki w ciągu dnia.


ŚNIADANIE: boczek, jajka
PORANNA PRZEKĄSKA: Ser cheddar, wędliny bez węglowodanów
LUNCH: Łosoś i awokado (lub kurczak i majonez)
PRZED TRENINGIEM: Białko serwatkowe, kreatyna, BCAA, glutamina
PO TRENINGU: Białko serwatkowe, kreatyna, BCAA, glutamina
OBIAD: stek, szpinak z oliwą z oliwek
WIECZORNA PRZEKĄSKA: Gotowane jajka, pierś indyka (lub kazeiny)

 
Przejdź do strony głównej