Waluta:

Hity sklepowe

Optimum whey Gold Standard 2270g+Shaker

Optimum whey Gold Standard 2270g+Shaker

249,00 zł219,00 zł
CZTERY ŹRÓDŁA BIAŁKA ZRÓŻNICOWANA SZYBKOŚĆ WCHŁANIANIA BAZY SERWATKOWEJ ŚWIETNA ROZPUSZCZALNOŚĆ I SMAK AMINOGEN® - OPATENTOWANY SYSTEM ENZYMATYCZNY 5,5 GRAM BCAA W KAŻDEJ PORCJI 4 GRAMY L-GLUTAMINY I PREKURSORÓW W KAŻDEJ PORCJI SHAKER GRATIS NA…
DuoLife BorelissPro 60 kap.

DuoLife BorelissPro 60 kap.

97,00 zł
łagodzi skutki ukąszeń kleszczy Suplement diety BorelissPro® to doskonałe źródło związków fenolowych, kwasu chlorogenowego, irydoidów oraz alkaloidów. BorelissPro®, dzięki zastosowaniu właściwych proporcji składników oraz doposażeniu o innowacyjną…
» » Najgorsze błędy podczas wyciskania na ławeczce

Najgorsze błędy podczas wyciskania na ławeczce

Data dodania: 11-12-2015 Unikaj tych błędów, aby budować więcej siły i wielkości oraz zapobiec urazom.

Wyciskanie na ławeczce jest najlepszym ćwiczeniem na zbudowanie silnej i masywnej górnej części ciała. Ale należy uważać, bo niepoprawna technika może prowadzić do bólu, straconego czasu na siłowni, a nawet poważnych kontuzji.

Wielcy kulturyści spędzają mnóstwo czasu doskonaląc swoją technikę wyciskania, ponieważ wiedzą, że trzeba użyć odpowiednich mięśni, dobrać odpowiednią pozycję i poprowadzić ruch sztangi po możliwie najbardziej efektywnej ścieżce. Im dalej błądzisz, tym więcej siły stracisz i występuje wyższe ryzyko zerwania mięśnia piersiowego lub naciągnięcia barku.
alt
Unikaj tych najgorszych, zadziwiająco popularnych błędów i dowiedz się dokładnie, jak je naprawić, by zbudować wymarzoną klatkę bez bólu.

1) Łokcie za wysoko
Jeśli wyciskasz z łokciami bezpośrednio otwartymi na boki, to ogromnie obciążasz torebki stawowe barków oraz łokcie. Patrząc z lotu ptaka błąd ten przesuwa ruch sztangi nad obojczyk, zamiast nad mostkiem, co zwiększa dystans, który musi pokonać sztanga. Chwyć sztangę nieco węziej i trzymaj łokcie bliżej klatki piersiowej podczas opuszczania sztangi. Twoje ramiona powinny tworzyć z tułowiem kąt 45 stopni. 

2) Odbijanie sztangi
W dolnej części wyciskania nie odbijaj sztangi od ciała - ten oszukany ruch tworzy pęd ułatwiający wyciskanie sztangi. Możesz uszkodzić sobie klatkę, jeśli ciężar jest na tyle wielki. Jeśli musisz odbijać sztangę, to zwyczajnie używasz za dużego ciężaru. Zredukuj ciężar i lekko dotykaj sztangą ciała; aby podkreślić siłę, zatrzymaj sztangę na klatce przed wyciśnięciem.

3) Nie zaczynaj od razu
Po uzyskaniu pozycji startowej, uniesieniu sztangi, przytrzymaj sztangę w takiej pozycji, oprzyj się pokusie, żeby przejść od razu do wyciskania. Poczekaj sekundę lub dwie. Ustabilizuj swoje ciało. Zwiększy to również napięcie w całym organizmie.

4) Nie używanie nóg
Nie unoś stóp, nie wymachuj nogami podczas wyciskania. Zamiast tego zakorzeń mocno stopy w podłogę podczas ćwiczenia i zbuduj solidny fundament. Ponadto napnij czworoboczne i ściśnij pośladki, aby stymulować napięcie całego ciała i wyciskać większy ciężar. Innym pospolitym błędem jest wyciskanie ze stopami na ławeczce. 

5) Łamanie nadgarstków
Sposób w jaki chwytasz sztangę wspomoże lub utrudni wyciskanie. Nie chwytaj sztangi zbyt wysoko w dłoniach - lub wokół - bo twoje nadgarstki wygną się do tyłu. Stwarza to dwa problemy: po pierwsze stracisz sily, po drugie uszkodzisz nadgarstki, zwłaszcza, gdy ciężar stanie się większy. Zamiast tego chwyć sztangę głęboko w dłoni i zachowaj nadgarstki lekko ugięte.

6) Unoszenie bioder
Odrywanie bioder od ławeczki przekształca twoje ciało w łuk od stóp do ramion i nakłada ogromne obciążenie na kręgosłup. Nie rób tego. Trzymaj pośladki na ławeczce przez cały czas.

7) Podnoszenie głowy
Tam nie ma nic do oglądania - trzymaj głowę na ławeczce przez cały czas. Podnoszenie jej podczas ćwiczenia nadwyręża szyję i powoduje utratę energii. Jeśli nadal walczysz, aby utrzymać szyję na dole, to możesz mieć znaczącą postawę szyi do przodu. Jeśli tak, to zatrzymaj trening klatki na kilka tygodni i skup się na górnej części pleców do złagodzenie nierównowagi, która wyciąga szyję do przodu.

8) Skrócenie zakresu ruchu
Jeśli obniżasz sztangę tylko o kilka centymetrów, możesz przegapić dodatkowy wzrost mięśni i zyski siły. Badania z Journal of Strength and Conditioning Research ukazały, że korzystanie z większego zakresu ruchu poprawiło siłę i rozmiar lepiej niż mniejszy zakres ruchu, nawet wtedy, gdy ruchu z mniejszym zakresem wykonywano większym ciężarem. Upewnij się, że dotykasz klatki piersiowej przy każdym ruchu - lub tak nisko, jak to możliwe.

Przejdź do strony głównej