Infolinia
i profesjonalne doradztwo

+48 531 951 825 Infolinia +48 667 967 891 Infolinia
+48 531 951 825
+48 667 967 891
PolskiAngielski

Odżywki & suplementy

Waluta:

Hity sklepowe

Iron horse Iron test standard 90 tab.

Iron horse Iron test standard 90 tab.

99,00 zł59,00 zł
Poprawia libido i przeciwdziała impotencji Zapobiega objawom zmęczenia oraz przetrenowania Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego Powoduje przyrost suchej masy mięśniowej Data ważnosci 19:12:2016 IRON TEST Standard jest kompleksowo…
OLIMP MASS 3XL 6kg + MEX BCAA 9K + NUTREND FLAPJA

OLIMP MASS 3XL 6kg + MEX BCAA 9K + NUTREND FLAPJA

233,90 zł200,00 zł
"ciężka artyleria" na masę dla osób chcących nabrać kilogramów mass 3 xl pozwoli ci spożyć więcej kalorii, natomiast BCAA doda energii na treningu i zregeneruje po wysiłku zestaw zawiera Olimp mass 3xl 6 kg waniliowy + mex bcaa 9k oraz baton węglowodanowy…
» » Nigdy nie powinieneś robić tego przed treningiem

Nigdy nie powinieneś robić tego przed treningiem

Data dodania: 16-12-2015 Powstały setki artykułów o tym, jak najlepiej przygotować się do morderczego treningu, omawiając wszystko - od tego co jeść, jakie brać suplementy i jak właściwie przygotować umysł. W tym artykule postanowiłem inaczej podejść do tematu i napisać o niektórych rzeczach, których nie należy unikać przed pchaniem, ciągnięciem, wyciskaniem żelastwa. Gotowi? To zaczynamy.

1) Nie zaspać
Chociaż nie ma nic złego w zrobieniu krótkiej drzemki, aby naładować swoje "akumulatory" przed wyruszeniem na siłownię, należy unikać spania dłużej niż 30 minut. Chociaż badania pokazują, że krótka 20-30 minutowa drzemka może znacznie zwiększyć energię i skupienie, to dłuższe spanie przyniesie odwrotny efekt, pozostawiając cię jeszcze bardziej ospałym niż zanim przyłożyłeś głowę do poduszki.

2) Nie rozciągać się
Przez bardzo długi czas uważano za właściwe statycznie rozciągnąć mięśnie przed treningiem z ciężarami, ale w ostatnich latach naukowcy odkryli, że w rzeczywistości jest to szkodliwe. Rozciąganie mięśni "na zimno"  prowadzi nie tylko do urazów takich jak naciągnięcia i nadwyrężenia, ale także dodatkowo może faktycznie zmniejszyć siłę w ćwiczeniach z udziałem mięśni, które zostały rozciągnięte.

3) Nie należy wykonywać HIIT cardio
Nie ma nic złego w wykonywaniu średniej intensywności stacjonarnego cardio przed podnoszeniem ciężarów, gdyż jest to skuteczna metoda spalania tkanki tłuszczowej, jednocześnie zapewniając ciągłość w zdobywaniu siły i masy mięśniowej. Jednak HIIT (wysokiej intensywności trening interwałowy) zmniejszy twoją moc i zakłóci proces anaboliczny, jeśli odbywa się bezpośrednio przed treningiem siłowym.

4) Nie stresować się
Stres jest prawdziwym zabójcą mięśni. Kiedy ktoś jest w stanie stresu organizm uwalnia wyższy poziom kortyzolu, który rozbija tkankę mięśniową i zachęca ciało do odkładania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, stres i zmartwienia poważnie hamują zdolność koncentracji, ograniczenie aktywacji włókien mięśniowych, a być może doprowadzić do urazów ze względu na brak skupienia na poprawnej technice. Także staraj się unikać stresujących sytuacji, o ile to w ogóle możliwe, przed udaniem się na siłownię.

5) Nie przesadzać ze stymulantami
Oczywiście nie ma nic złego w używaniu kofeiny lub wysokiej jakości produktów typu PRE-WORKOUT, aby pobudzić się przed treningiem, ale przestrzegam ciebie przed przesadzaniem z tym. Podczas, gdy umiarkowane poziomy stymulantów mogą pomóc zwiększyć energię i skupienie, to zbyt wiele może spowodować szybkie bicie serca, nudności, niepokój i poczucie choroby. Nic z tego nie pomoże ci uzyskać lepszego, bardziej produktywnego treningu.

6) Nie przejadać się
Jedzenie przed treningiem jest niezbędne do uzyskania niesamowitego treningu i dostarczenia substancji odżywczych niezbędnych do wspierania wzrostu i regeneracji mięśni, ale za dużo tego dobrego może być ryzykowne. Przejedzenie się przed treningiem może powodować skurcze żołądka, ból i mdłości, a to nie sprzyja "zabójczemu" treningowi. Ponadto, jeśli twój żołądek jest obciążony trawieniem dużej ilości żywności, to więcej krwi będzie do niego kierowanej, zamiast do mięśni, co zmniejszy pompę i skuteczność każdego ćwiczenia.

Przejdź do strony głównej