Waluta:

Hity sklepowe

Olimp Pure Whey Isolate 600g + Work It Lady 337g

Olimp Pure Whey Isolate 600g + Work It Lady 337g

118,99 zł110,00 zł
  zestaw dla kobiet wspomagjący treningi zestaw składa się z: Olimp Pure Whey isolate 600 g czekoladowy oraz queen fit work it lady 337 g w zestawie taniej!! oszczędzasz 8,99 zł Hamuje katabolizm Wspiera anabolizm Poprawia regenerację powysiłkową…
DuoLife Na noc 98%Ekstraktu. Oczyszczanie, witalność 750mli

DuoLife Na noc 98%Ekstraktu. Oczyszczanie, witalność 750mli

350,00 zł
wycisza emocje neutralizuje toksyny pogłębia sen w nocy DuoLife Noc to zamknięta w butelce esencja życia, zdrowia i spokoju. Starannie wyselekcjonowane, naturalne składniki z całegoświata, z pasją połączone w jedność przy zachowaniu najwyższych norm…
» » Rzeczy, których nie powinieneś robić w dzień treningowy bicepsa

Rzeczy, których nie powinieneś robić w dzień treningowy bicepsa

Data dodania: 21-12-2015 Trudno jest zepsuć ćwiczenie bicepsa.- ale znaleźliśmy kilka sposobów w jakie ludzie to robią. Recepta na duże ramiona jest prosta: uginanie, uginanie i uginanie. Tak prosta, że wydaje się niemożliwym to schrzanić, a jednak ludzie potrafią. Zauważyłem kilka błędów, których powinieneś unikać w dzień bicepsa.

1) Nie powtarzaj ruchów ramion, które są podobne.
Powiedzmy, że pierwszym ćwiczeniem jest uginanie ramion ze sztangą stojąc. Bez większego zastanowienia przechodzisz do hantli z supinacją. Dlaczego nie dodać też wyciągu dolnego? Sztanga, hantle, wyciąg, mieszasz to, prawda? Źle. Widzisz podobieństwo między tymi ćwiczeniami? Są wykonywane przy pomocy różnych urządzeń, ale w każdym z nich twoje ręce są w tej samej pozycji przy ciele. Ostatecznie, oznacza to, że robisz 12 serii ruchów, które są podobne.

Korzystanie z różnych kątów w twoim treningu - podobnie jak robisz klatkę na płasko, skos górny lub dolny - może pomóc zwiększyć ogólny rozwój ramion. Kiedy twoje ręce są w przedniej części płaszczyzny tułowia - na modlitewniku - długa głowa bicepsa nie może się w pełni rozciągnąć, co przenosi nacisk na krótką głowę. Podobnie, jeśli twoje ręce są za płaszczyzną ciała - na pochyłej ławeczce z hantlami - długa głowa jest angażowana mocniej, dzięki czemu jest w centrum ruchu. Supinacja rąk i korzystanie z różnych pozycji rąk są również skutecznym sposobem, aby urozmaicić trening bicepsa.

2) Nie zamykaj się w jednym uchwycie i szerokości uchwytu.
Szerokość uchwytu i pozycja mogą również wpływać na mięśnie. Długa głowa bicepsa (tworząca kulkę bicepsa) znajduje się poza krótką głową, więc używanie wąskiego uchwytu( wewnątrz linii barków) podkreśla jej rozwój. Analogicznie, szeroki uchwyt (poza linią barków) przesuwa nacisk na krótką głowę. Naprzemienne stosowanie uchwytów zapewni nieco inny bodziec treningowy.

Nie zapomnijmy o brachialisie - górny mięsień ramienia leżący pod bicepsem. Zwiększenie jego rozmiaru pomoże również zwiększyć ogólny obwód bicepsa. Trenowanie tego mięśnia oznacza robienie młotków (dłonie zwrócone ku ciału w pozycji neutralnej).

3) Nie uginaj ramion do maksymalnej wysokości.
Jednym z najczęstszych błędów jest podnoszenie ciężaru jak najwyżej możliwe, starając się przejść przez pełny zakres ruchu (ROM). Jestem za treningiem pełnego zakresu ruchu, ale w tym przypadku jest to często wykonywane z asystą przednich mięśni naramiennych.

To dlatego, że podstawowe uginanie ramion z hantlami odbywa się z łokciami ściśle przylegającymi do ciała. Ruch odbywa się tylko wokół stawów łokciowych. Unoszenie ciężaru w ten sposób pozwala unieść ciężar na wysokość barków. Starając się podnieść hantle nawet wyżej wiele osób wypycha łokcie do przodu. W tym momencie angażują swoje barki do pracy. Nie tylko w ten sposób zapraszają inne mięśnie do zabawy, ale również umożliwiają bicepsom odpoczynek w górnej fazie ruchu. Napięcie na biceps jest mocno zredukowane.

4) Nie rób bicepsów bezpośrednie przed plecami.
Niektóre podziały zakładają trening pleców i bicepsa tego samego dnia. Najprawdopodobniej kolejność jest tak ułożona, że większe mięśnie mają priorytet przed mniejszymi(plecy przed bicepsem). Bicepsy są dość małe, ale są ważne przy wiosłowaniu i innych ruchach polegających na ciągnięciu. 

Jeśli robisz biceps tuż przed plecami(jak wielu ludzi robi) to zginacze ramion będą bardzo zmęczone jeszcze zanim podciągniesz się pierwszy raz. W trakcie ciężkich serii wiosłowania, jak myślisz, która grupa mięśni podda się jako pierwsza?

Najlepiej jest zachować 48 godzin między treningiem tych dwóch grup mięśni. Pamiętaj, że mięśnie rosną podczas odpoczynku, więc rozpisz swój trening tak, aby biceps i plecy nie były trenowane w kolejnych dniach po sobie.

5) Nie zaczynaj od przedramion.
Nigdy nie trenuj przedramion przed bicepsem, ponieważ te mniejsze mięśnie asystują w wielu ćwiczeniach bicepsa. Jak już zmęczysz przedramiona, będziesz miał problem z utrzymaniem kubka kawy, nie mówiąc o sprzęcie. Zachowaj odwrotne uginanie ramion i nadgarstków na szary koniec treningu.

Na dobrą sprawę, nie rób przedramion przez żadną główną grupą mięśni, która wymaga mocnego uchwytu, w tym plecy. To jest ta grupa mięśni, która powinna być zawsze wykonywana po zakończeniu treningu.

Przejdź do strony głównej