Waluta:

Hity sklepowe

FA LIPOBURN + FA MULTIVITAMIN AM&PM

FA LIPOBURN + FA MULTIVITAMIN AM&PM

133,00 zł110,00 zł
idealny zestaw dla kobiet oraz mężczyzn na spalanie tkanki tłuszczowej w zestawie taniej!! Oszczędzasz 23 zł   Środek gwałtownie spalający tłuszcz o potwierdzonym klinicznie działaniu Spalanie kalorii i utrata wagi Podwyższony metabolizm Fenomenalne…
Ronnie Coleman Myo Blitz + Gluamine + Creatine

Ronnie Coleman Myo Blitz + Gluamine + Creatine

251,00 zł209,00 zł
zestaw od Ronnie colemana zawierający Myo Blitz arbuzowy, glutaminę oraz monohydrat kreatyny kreatyna Ronnie Coleman gratis !! Oszczędzasz 42 zł!! elitarny zestaw na suchą masę mięśniową     Czysta nie uzależniająca energia i skupienie bez…
» » Suplementy dla początkujących

Suplementy dla początkujących

Data dodania: 19-11-2015 Jeśli jesteś początkującym kulturystą istnieje spora szansa, że zostałeś już wystawiony na rozległy świat suplementów kulturystycznych. Otwórz którykolwiek magazyn tematyczny, co druga strona jest błyszcząca, efektowne reklamy suplementów obiecują efekty, jak przy stosowaniu sterydów bez nieprzyjemnych skutków ubocznych i ryzyka prawnego. Podsłuchaj rozmowy na twojej lokalnej siłowni, a prawie na pewno usłyszysz rozmowę o nowych produktach, które są na półkach w sklepie z odżywkami.

Przy tak wielu informacjach pochodzących z tak wielu różnych kierunków, jak przedrzeć się przez tą dżunglę suplementów i zdecydować, które z nich są najlepsze dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę na siłowni? Ignoruj błyszczące reklamy i "ekspertów" z siłowni - wielu z nich używa produktów, których nie można zakupić legalnie i niechętnie się do tego przyznają. Zaopatrz się w następujące podstawy i pamiętaj, że suplementy są dokładnie tym: produkty mające na celu uzupełnienie zdrowej diety i ciężkiej pracy na siłowni, a nie magiczne pigułki, które w jedną noc zrobią z ciebie Mr. Universe.

BIAŁKO
Jeśli chcesz przybrać suchej masy mięśniowej konieczne jest, żebyś spożywał odpowiednią ilość białka każdego dnia. Kiedy trenujesz, twoje mięśnie właściwie się rozpadają, a dopiero potem regenerują się i rosną silniejsze. Bez odpowiedniej ilości białka trwa to znacznie dłużej, aby je naprawić i odbudować, co hamuje twoje wysiłki na siłowni. Dwoma najważniejszymi porami na dostarczenie białka są; w ciągu godziny od zakończenia treningu oraz rano, zaraz po przebudzeniu. Potrzebujesz białka po treningu, by dać kopa do procesu odbudowy mięśni i rano, ponieważ twoje mięśnie już od ośmiu godzin nie były karmione. Szerzej o suplementacji proteinami dowiesz się z tego artykułu.

Rekomendowany produkt: Mex Isolate Pro

BCAA (Branched chain amino acids - aminokwasy rozgałęzione)
Aminokwasy są budulcem białek. Istnieje w sumie 20 takich aminokwasów, połowo to endogenne( czyli takie, które organizm może syntetyzować samodzielnie), a druga połowa to egzogenne ( czyli takie, których organizm nie może syntetyzować samodzielnie, więc muszą być dostarczane w pożywieniu lub suplementach). Trzema podstawowymi aminokwasami, które są szczególnie ważne sa walina, leucyna i izoleucyna. Nazywane są rozgałęzionymi aminokwasami z powodu swojej struktury molekularnej. Są one tak korzystne, ponieważ w przeciwieństwie do innych aminokwasów nie musza być przetwarzane przez wątrobę zanim dostaną się do mięśni w celu wspomagania odbudowy i wzrostu. Oznacza to, że mogą być brane przed i w trakcie treningu, aby zabezpieczyć mięśnie przed rozpadem. Będziesz w stanie dłużej i ciężej trenować niż gdybyś nie spożywał BCAA, co pozwoli uzyskać ci znacznie szybciej efekty.

Rekomendowany produkt: MEX BCAA 9K

MULTIWITAMINY
Jeśli utrzymujesz zrównoważoną dietę, to powinieneś dostarczać większość składników odżywczych, których potrzebujesz na co dzień, wraz z jedzeniem. Jednakże przy tak dużej liczbie niezbędnych witamin i minerałów niezwykle ciężko jest ustalić, czy z całą pewnością zaspokoiłeś dzienne zapotrzebowanie wszystkich z nich. Dlatego należy codziennie przyjmować codziennie podstawowe multiwitaminy. Nie ma potrzeby przyjmować drogich suplementów zawierających mega ilości wszystkiego. Tak, czy inaczej większość z tego zostanie usunięta z organizmy z moczem. Niedrogie produkty wystarczą, tak długo póki oferują w swoim składzie 100% dziennego zapotrzebowania każdego z niezbędnych składników odżywczych.

Rekomendowany produkt: Olimp vita-min

WODA
Nigdy nie zobaczysz reklamy obiecującej, że nabierzesz 15 kg mięśni w 30 dni, ale woda jest tak korzystna, jak nic innego, co możesz dostarczyć organizmowi, jeśli chcesz odnieść sukces w kulturystyce. Nie tylko prezentujesz się znacznie lepiej, gdy jesteś odpowiednio nawodniony, ale wszystkie inne suplementy i składniki odżywcze, które spożywasz, mogą dostać się do mięśni znacznie szybciej i efektywniej. Prawidłowemu nawodnieniu i jego znaczeniu dla organizmu przeczytasz tutaj.


NA KONIEC
Najlepsze suplementy kulturystyczne dla początkujących rzadko są tymi, na które producenci wydają najwięcej pieniędzy na reklamowanie ich. Nie istnieje magiczna formuła, która pozwoli ci ominąć wyczerpującą pracę na siłowni i precyzyjną dietę - dwie niezbędne rzeczy, by osiągnąć sukces. Jednakże, inteligentna suplementacja od podstaw, wypróbowanymi produktami, może pomóc osiągnąć ci twoje cele szybciej, pod warunkiem, że przykładasz się zarówno do pracy na siłowni oraz w kuchni.

W razie wszelkich pytań dotyczących suplementacji (co stosować, który produkt wybrać, kiedy i jak przyjmować oraz wszelkie inne wątpliwości) zapraszamy do naszego sklepu OdżywkiRodak znajdującego się w Elblągu ul. Mostowa 7
lub kontakt telefoniczny pod nr 531 951 825

 
Przejdź do strony głównej