Język PolskiAngielski
Waluta
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Trening2 » Jakie są najbardziej powszechne mity na temat utraty wagi?

Jakie są najbardziej powszechne mity na temat utraty wagi?1. Same ćwiczenia pozwolą ci schudnąć.
Jest to powszechne błędne przekonanie wśród ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą z jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Tacy ludzie zebrali całą potrzebną odwagę, aby pójść na siłownię oczekując, że ich 30 minutowa sesja cardio dwa razy w tygodniu magicznie spali cały zbędny tłuszcz, przy zachowaniu dotychczasowych nawyków żywieniowych. Zazwyczaj kończy się to niezliczoną ilością godzin spędzonych na wykonywaniu ćwiczeń, bez znaczących rezultatów, a zwłaszcza u osób ze sporą tkanką tłuszczową.
alt
To prawda, że ćwiczenia pomagają schudnąć, ale to całkowicie zależy od kontekstu - żywienia, systemu treningowego, systematyczności. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście odżywianie. W celu spalenia nadmiernej tkanki tłuszczowej należy wraz z wybraną aktywnością fizyczną, zmniejszyć spożycie kalorii.

Bez względu na to jak dużo ćwiczysz, jeśli będziesz nadal miał złe nawyki żywieniowe, to możesz mieć jedynie nadzieję na wzmocnienie mięśni uwięzionych pod warstwą tłuszczu. Znaczna utrata wagi oznacza przyjęcie całościowego podejścia i zmianę stylu życia.


2. Brzuszki pomogą zgubić tłuszczyk z brzucha.
Brzuszki stanowczo nie są jedną z najlepszych metod na utratę tłuszczu w okolicach brzucha. Przede wszystkim, nie możesz wykonywać żadnego ćwiczenia, aby spalić tłuszcz miejscowo - trzeba wykonywać ćwiczenia, które pobudzają większe zużycie energii i ograniczyć spożycie kalorii w celu obniżenia ogólnego procentu tkanki tłuszczowej organizmu, a to docelowo pomoże ujawnić twoje mięśnie brzucha, w zależności od genetyki.
altNiektóre osoby w pierwszej kolejności spalają tłuszcz z brzucha, podczas gdy dla innych jest to bardzo uparty obszar. A brzuszki zwyczajnie nie spalają zbyt dużo kalorii. Jednak mogą one wzmocnić i napiąć mięśnie brzucha, choć wciąż nie tak skutecznie jak deska.
3. Pocenie jest równoznaczne ze spalaniem kalorii.
Niezupełnie. Ilość potu, którą organizm produkuje nie jest miarą spalonych kalorii. Pot jest wytwarzany w celu schłodzenia skóry i regulacji temperatury ciała, więc należy go rozumieć jako wskaźnik ciepłoty ciała. Także, im bardziej się pocisz, tym większa temperatura ciała, a wyższa temperatura nie oznacza większej ilości spalonych kalorii.

Różni ludzie wytwarzają różną ilość potu, w zależności od ich indywidualnej fizjologi, pogody, żywienia i wielu innych czynników.


4. Rozciąganie po treningu przyspiesza regenerację.
Oto co szereg badań ma do powiedzenia na ten temat: wykonywanie statycznego rozciąganie po treningu nie pomoże zapobiec kontuzji, zwiększyć przyrost mięśni. zmniejszyć bolesność, przyspieszyć regenerację. Wbrew powszechnemu przekonaniu, rozciąganie po treningu wywołuje efekt przeciwny do zamierzonego (jeśli chodzi o lepszą regenerację) ponieważ zmniejsza przepływ krwi.

W najlepszym razie może zwiększyć elastyczność. Z kolei dynamiczne rozciąganie, takie jak kopnięcia, wymachy nóg, czy ruchy okrężne ramion, jak wykazały badania, zwiększa siłę, wytrzymałość i wydolność anaerobową.


5. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej.
Zbyt długi trening może prowadzić do zmniejszonych rezultatów, a nawet zwiększyć ryzyko kontuzji. Twoje ciało posiada swoje limity, do których powinieneś dostosować swój trening, jeśli chcesz uzyskać optymalne rezultaty. Kiedy jesteś przetrenowany, organizm ma spore problemy z regeneracją, a właśnie wtedy rodzą się zyski.

alt

 
Przejdź do strony głównej