Język PolskiAngielski
Waluta
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Trening2 » Porady dla chudych chłopaków, którzy chcą budować mieśnie.

Porady dla chudych chłopaków, którzy chcą budować mieśnie.

Jeśli jesteś naprawdę chudy, to prawdopodobnie masz ogromny problem ze zbudowaniem większych mięśni. Możesz nawet poczuć, że cały twój wysiłek jest zwyczajnie po prostu stratą czasu, bo "po prostu nie możesz być już większy."

Ale daj spokój, czy naprawdę sądzisz, że jesteś tym wyjątkowym gościem na tej planecie, który został przeklęty, by nigdy nie być w stanie nabrać masy?

Całkowicie się z tym nie zgadzamy. Musisz jeść sporo wysokokalorycznej żywności wysokiej jakości i lepiej trenować, a nie ciężej i unikać pewnych typowych błędów, które chudzi faceci zazwyczaj popełniają.


1. Jedz sporo.
Możesz zapomnieć o przyroście masy mięśniowej, jeśli nie jesz dużo i spożywasz całą złą żywność. Żywność powinna znajdować się na pierwszym miejscu, a dopiero na drugim ćwiczenia.

Pamiętaj, że pokarmy bogate w białko są twoim najlepszym przyjacielem - musisz spożywać co najmniej 2 gramy białka na kilogram masy ciała i białka powinny stanowić co najmniej 35% całkowitego spożycia kalorii.

Jest to ważne dla zwiększenia masy mięśniowej, jak również przyspieszenia regeneracji. Rozważ wyższe spożycie pokarmów bogatych w substancje odżywcze relatywnie do kalorii przed i po treningu, gdy twój organizm potrzebuje więcej energii. To oznacza węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze, a nie śmieciowe żarcie! Twoim celem nie jest uzyskanie większej tkanki tłuszczowej i pogorszenie stanu zdrowia. Unikaj pokarmów, które zawierają puste kalorie z niewielką wartością odżywczą. Pomyśl nad kurczakiem, indykiem, chudą wołowiną, jajkami, łososiem, tuńczykiem, nabiałem, ryżem, ziemniakami, fasolą. Sprawdzaj swoją wagę każdego dnia, jeśli nie przybierasz masy, to wciąż jesz za mało. Pamiętaj, że bez solidnej nadwyżki kalorii nie uzyskasz żadnej masy.


2. Jedz częściej.
Uzyskanie wszystkich dodatkowych kalorii, których potrzebujesz jedząc tradycyjne trzy posiłki dziennie może być prawie niemożliwe.

Zdecydowanie zalecamy spożywanie około sześciu mniejszych posiłków w ciągu dnia, co oznacza, że będziesz musiał jeść dużo częściej, może nawet co dwie godziny. To zapewni organizmowi stały dopływ substancji odżywczych i paliwa na trening. Zajmuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego, ale możesz wypróbować różne plany posiłków i znaleźć to, co jest najodpowiedniejsze dla twoich potrzeb - ale nie pomijaj kalorycznego śniadania w ciągu pierwszej godziny po przebudzeniu i wieczornego posiłku lub przekąski, które będą karmić twoje mięśnie podczas snu. A jeśli masz ciężką fizyczną pracę, musisz jeść jeszcze więcej.


3. Odpoczywaj wystarczającą ilość czasu.
Podczas, gdy ciężki trening jest ważny, to niewystarczający czas na odpoczynek może znacząco zahamować twoje postępy. 

Twoja tkanka mięśniowa nie rośnie podczas trening - zamiast tego - uszkadza się. Odpoczynek umożliwia twoim mięśniom uleczyć się, zregenerować, urosnąć i być silniejszymi. Poziomy hormonu wzrostu są najwyższe podczas snu. Mając to na uwadze,  najlepsze rezultaty budowania mięśni daje 4-5 dni treningu, a następnie kilka dni odpoczynku. Twój organizm potrzebuje czasu, aby się zregenerować po intensywnym wysiłku -  jeśli nie dasz mu wystarczającej przerwy, to nie tylko nie zbudujesz masy mięśniowej, ale ucierpi również twoja wydajność, a także zwiększy się ryzyko odniesienia kontuzji.


4. Przyjmuj suplementy podnoszące poziom testosteronu.
Jeśli jesteś szczególnie chudy, możesz również potrzebować naturalnego boostera testosteronu. Jak już wiesz, testosteron jest hormonem, który sprawia, że możliwe jest budowanie mięśni, a jego brak przemienia mięśnie w tłuszcz. Suplementy podnoszące poziom testosteronu wspomogą wzrost mięśni i zwiększą twoją siłę oraz wydajność na siłowni.

5. Wykonuj więcej ćwiczeń złożonych.
Ćwiczenie złożone polega na wykorzystaniu więcej niż jednej głównej grupy mięśni w tym samym czasie i naturalnie buduje większą masę mięśniową. 
 
Przejdź do strony głównej