» » Przedramiona

Przedramiona

Od zawsze było wiadomo, że przedramiona są jednymi z najtrudniejszych do budowy mięśni. Przedramiona są zaangażowane w niemal każde ćwiczenie wykonywane na górną część ciała i jeśli kiedykolwiek miałeś nadzieję zbudować przyzwoitą górną część ciała, to potrzebujesz silnych przedramion. Jak w przypadku każdej części ciała, rozmiar i kształt twoich mięśni istotnie zależy od genów. Jeśli masz długie przedramiona, to zasadniczo masz dużo przestrzeni do budowania mięśni, co uważa się za wielki potencjał genetyczny. Z drugiej strony, jeśli masz krótkie mięśnie przedramion, to masz ograniczoną możliwość ich rozwoju.

Musisz zrozumieć, że przedramiona są bardzo podobne do łydek. Zasadniczo składają się z czerwonych włókien i ścięgien. Dla wzrostu tych mięśni wymagane są trzy rzeczy:

1. duże ciężary i wiele powtórzeń
2. trening do wycieńczenia
3. odpowiednia technika

Zastanawiające jest dlaczego osoby ćwiczące przedramiona dwa razy w tygodni od lat, nie postępują w rozwoju. Dobry trening przedramion nie musi trwać dłużej niż 10 minut, 30 minut to po prostu za długo, a zwykle oznacza to, że nie trenujesz wystarczająco mocno. 
alt
WIELKIE PRZEDRAMIONA
Potrzebujesz wielkich ciężarów i wykonywać wiele powtórzeń, aby przedramiona urosły. Jeśli obecnie używasz 30 kg do zginania nadgarstków(nie oczekuj zbyt wiele), będziesz potrzebował blisko 75 - 150 kg, aby te rury rosły jak chwasty. Oczywiście większość ludzi nie jest w stanie korzystać z takiego ciężaru, ale to nie znaczy, że nie możesz umieścić na sztandze tyle, ile to możliwe, aby wykonać jak najwięcej powtórzeń w dobrej formie. 

ĆWICZ DO ABSOLUTNEGO POZYTYWNEGO WYCIEŃCZENIA
Wielu hardgainerów ma problem, aby osiągnąć pozytywne wycieńczenie, nie mówiąc już o absolutnym. Podnoszenie 50 kg jest wystarczające przerażające i bolesne, a co dopiero 100 kg do punkt, w którym ukończenie kolejnego powtórzenia jest niemożliwe. Istnieją dwie przeszkody: strach i zahamowanie psychiczne. Strach ogranicza ciebie i twój postęp - dlatego partner i stojak są niezbędne dla twojego sukcesu, ponieważ eliminują strach, który nie pozwala ci wygenerować wysiłek potrzebny do osiągnięcia masywnych przedramion.

DOBRA TECHNIKA
Niepowodzenie w wykonywaniu ćwiczeń prawidłową techniką jest kolejną przyczyną dlaczego ludzie nie uzyskują rezultatów na jakie zasługują. Ludzie bujają, szarpią i używają wszelkich metod, aby oszukiwać i zakończyć serię wcześniej - aby udawać, że są silni i osiągnęli pozytywne wycieńczenie w danej serii. Prawidłowa technika zapewnia, że całe naprężenie jest skierowane na docelowe mięśnie.

ĆWICZENIA

uginanie nadgarstków ze sztangą
To ćwiczenie jest bardziej efektywne w pozycji siedzącej. Siedząc na ławeczce, chwyć sztangę nachwytem. Upewnij się, że twoje ręce są razem podczas tego ćwiczenia , może pół cala między nimi. Ponadto, łokcie powinny być zamknięte po wewnętrznej stronie kolan. Z ciężarem w dłoniach, ręce powinny być skierowane ku podłodze tak, aby nadgarstek tworzył kąt prawie 90 stopni.Następnie podciągnij nadgarstki, tak że sztanga stopniowo wsunie się w twoje dłonie aż nadgarstki będą proste i nie wygięte w dół. Ściskaj przedramiona w całym zakresie ruchu. Powoli opuść ciężar do pozycji wyjściowej. Powtórz ruch, robiąc 8 - 10 powtórzeń w trzech seriach.


odwrotne uginanie nadgarstków ze sztangą
To ćwiczenie jest takie samo jak powyżej, z tą różnicą, że tym razem chwytamy sztangę podchwytem. 


uginanie przedramion nachwytem ze sztangą łamaną
Weź sztangę i przytrzymaj na wysokości ud. Złap ją nachwytem na szerokości barków lub nieco węziej. Trzymaj łokcie zablokowane po bokach. Powoli podnoś sztangę do torsu. Zatrzymaj ruch, gdy ramiona są całkowicie ściągnięte, co oznacza, że ręce powinny być na przeciwko barków. Powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej ściskając przedramiona podczas opuszczania. Spróbuj 8 - 10 ruchów w trzech seriach.


uginanie przedramion nachwytem ze sztangą łamaną na modlitewniku
Ćwiczenie podobne do powyższego z tą różnicą, że siadamy na modlitewniku i zaczynamy ruch od ramion całkowicie wyprostowanych i uginamy przedramiona jak najbardziej w kierunku podbródka.


uginanie ramion siedząc z hantlami chwytem młotkowym
Siedząc na ławeczce pod kątem 45 stopni nachylenia, żeby umożliwić rękom zwisanie. Trzymaj hantle chwytem młotkowym (wnętrze dłoni ku ciału). Utrzymuj taką pozycję przedramion przez cały czas zginanie i prostowania. Trzymaj łokcie nieruchomo i za ciałem i zawijaj ciężar aż do góry, a następnie opuść powoli do pozycji wyjściowej.


Przejdź do strony głównej