Język PolskiAngielski
Waluta
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Suplementacja

Suplementacja


Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Suplementy tlenku azotu - dlaczego warto używać

Tlenek azotu lub NO (naturalnie występujący w organizmie) jest wysoce reaktywną  cząsteczką gazu, która ma funkcję transportu informacji między komórkami (neuroprzekaźnik). Jego głównym zadaniem jest kontrola wypoczynku i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co umożliwia większy i łatwiejszy przepływ krwi. Ostatnie badania wykazały, że NO odgrywa rolę w wielu innych procesach biologicznych, w tym, układu odpornościowego, regulacji ruchliwości komórek i cyklu życia komórkowego.

Obecnie, suplementy tlenku azotu stały się bardzo popularne w branży fitness i kulturystyce, ponieważ wykazują wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej, jak i wytrzymałość podczas wysiłku.
Przeczytaj całość

Hormon wzrostu: czyni mężczyzn silniejszymi a kobiety seksowniejsze?

Coraz więcej osób decyduje się na przyjmowanie suplementów ludzkiego hormonu wzrostu (HGH), aby wyglądać młodziej, schudnąć lub zbudować mięśnie.  Substancja ta jest bardzo popularna wśród sportowców, gdyż może zwiększyć ogólną wydajność. Aczkolwiek nadprodukcja lub niedobór hormonu wzrostu może spowodować poważne problemy zdrowotne. Zatem dowiedzmy się jak HGH działa i co może uczynić dla twojego organizmu.
Przeczytaj całość

Jak wybrać suplementy odpowiadające twoim celom ?

W dzisiejszych czasach rzadko spotykany jest sportowiec, zwłaszcza kulturysta, który nigdy nie uzupełniał swojej diety żadnym rodzajem suplementów. I nie bez powodu tak jest, ponieważ suplementy kulturystyczne mogą stanowić ogromną pomoc dla tych, którzy chcą poprawić swoje wyniki, budować mięśnie i poprawiać ich wygląd.

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór suplementów i wyrobów medycznych, a to sprawia, że trudno zdecydować się jaki suplement należy użyć. Przyjrzymy się kilku rodzajom suplementów i spróbujemy wyjaśnić, których potrzebujesz do osiągnięcia konkretnych celów.
Przeczytaj całość

10 oznak, że masz zbyt dużo kortyzolu.

Choć wszyscy wiemy, że stres jest jednym z najgorszych wrogów zdrowia, niektórzy ludzie wydają się być od niego uzależnionymi. Raz po raz spotykamy ludzi, którzy mówią, że chcą wewnętrzny spokój a jednak, gdy uda im się osiągnąć ten stan wyruszają szukać efektów dwóch silnych hormonów - epinefryny i kortyzolu. Jakby nie można było żyć bez stresu.
Przeczytaj całość

Czy termogeniki faktycznie działają?

Czy to w celu poprawienia wydajności, czy w celu utraty wagi, wielu ludzi zaciekawia się na pewnym etapie swojego treningu środkami termogenicznymi. Pytania na temat ich wpływu na zdrowie oraz ich efektywność nigdy nie zostają w tyle. Naukowcy przyjrzeli się, jak łagodny termogenik wpływa na metabolizm.
Przeczytaj całość

Mity na temat kreatyny

Poznaj prawdę na temat mitów dotyczących jednego z najbardziej popularnych suplementów na świecie wspomagających budowę masy mięśniowej - kreatyny. Dowiedz się, co działa, a co nie.
Przeczytaj całość

Dlaczego potrzebujesz BCAA

Jeśli zdecydowałeś się podjąć wyzwanie i rozpocząć program treningowy z ciężarami, to następnym krokiem w kolejce, który musisz podjąć jest zadbanie o odpowiednią dietę i suplementację, żebyś był w stanie zmaksymalizować rezultaty swojego wysiłku na siłowni.
Przeczytaj całość

Suplementy dla początkujących

Jeśli jesteś początkującym kulturystą istnieje spora szansa, że zostałeś już wystawiony na rozległy świat suplementów kulturystycznych. Otwórz którykolwiek magazyn tematyczny, co druga strona jest błyszcząca, efektowne reklamy suplementów obiecują efekty, jak przy stosowaniu sterydów bez nieprzyjemnych skutków ubocznych i ryzyka prawnego. Podsłuchaj rozmowy na twojej lokalnej siłowni, a prawie na pewno usłyszysz rozmowę o nowych produktach, które są na półkach w sklepie z odżywkami.
Przeczytaj całość

Jak wybrać idealne białko?

Przy tak wielu obecnych na rynku białkach w proszku nie lada orzechem do zgryzienia jest wybór tego jedynego. Jak sobie poradzić z tym problemem? Oto kilka prostych wskazówek, które mam nadzieję, że pomogą ci dopasować właściwe dla twoich potrzeb białko.
Przeczytaj całość

Witaminy i suplementy niezbędna dla zdrowia

W dzisiejszych czasach wszyscy wydają się wciąż szukać tej magicznej fontanny młodości, która utrzyma ich wygląd i samopoczucie młodo, tak długo, jak to możliwe. Jednym ze sposobów, aby osiągnąć ten cel jest skupienie się na właściwym odżywianiu, ćwiczeniu, przyjmowaniu witamin i suplementów na co dzień. Jednakże problemem większości ludzi jest ogromna różnorodność możliwych "wspomagaczy" młodości, że trudno jest im o świadomy wybór. Czytaj dalej, ponieważ przedstawię listę 20 najlepszych witamin i suplementów, których powinieneś używać, aby zwiększyć swoją długowieczność.
Przeczytaj całość

Kazeina

Jednym szczególnym rodzaj białka w proszku, który jest coraz częściej wspominany jest kazeina. Występuje w wielu różnych smakach...Dowiedz się więcej.
Przeczytaj całość

Boostery testosteronu

Dla facetów, działanie testosteronu nie może być zlekceważone, jeśli celem jest zachowanie zdrowego życia seksualnego i aktywności na siłowni. Hormon ten odgrywa kluczową rolę zarówno w budowaniu masy mięśniowej i zachowaniu zdrowego układu rozrodczego. Spójrz na tą kompilację sprawdzonych podnoszących poziom testosteronu składników, aby zobaczyć jak mogą pomóc utrzymać poziom testosteronu w najlepszym stanie.
Przeczytaj całość

Glutamina

Dlaczego glutamina jest istotna i powinna być dostarczana w postaci suplementów? Jaką rolę odgrywa w organizmie człowieka i powinna znaleźć się w arsenale każdego sportowca.
Przeczytaj całość

Ekstrakt z zielonej kawy

Produkt ten w rekordowym tempie zdobywa popularność na całym świecie dzięki swoim właściwością. Jeśli chcesz się dowiedzieć co może Tobie zaoferować, zapraszam do lektury.
Przeczytaj całość

Przestań ignorować błonnik

WHO zaleca spożycie 20–40 g błonnika dziennie w ramach profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych (nowotworów, cukrzycy, miażdżycy, chorób serca, otyłości). Błonnik ma także właściwości odchudzające. Dlaczego warto jeść błonnik i jak wpływa na nasz organizm?
Przeczytaj całość

Wszystko o nawodnieniu

Czy wiesz jaką rolę w organizmie odgrywa woda? Jakie są skutki odwodnienia i jakie korzyści daje odpowiednie nawodnienie? Ile płynów trzeba wypić? Co wpływa na zwiększone zapotrzebowanie na płyny?  Jak zapobiec odwodnieniu?  Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej