» » Zaskakujący wpływ zielonej herbaty na hormon wzrostu.

Zaskakujący wpływ zielonej herbaty na hormon wzrostu.

Kulturyści są w pogoni za wyższym poziomem hormonu wzrostu (HGH) od kiedy dowiedzieli się do czego jest zdolny.

Hormon wzrostu nie tylko zwiększa produkcję beztłuszczowej masy ciała, ale podwyższony poziom HGH również może zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej i poprawić ogólny stan zdrowia układu krążenia. Korzyści obejmują również lepsze nastawienie, sen, a nawet sprawność seksualną. Trzeba powiedzieć, że hormon wzrostu dostarcza wielu korzyści.

Produkowane przez przysadkę mózgową HGH jest naturalnie występujące w ciele substancją. Jednak jego produkcja nie jest nieskończona, gdyż zwalnia w ciągu życia. Mając na uwadze powyższe, istnieją oczywiście sposoby, które potrafią dać impuls do produkcji HGH.

Wierzcie lub nie, zielona herbata jest jednym z tych sposobów, który może zwiększyć poziom hormonu wzrostu.

Składnik aktywny w zielonej herbacie zwany galusan epigalokatechiny (inaczej znany jako EGCG). W niedawno przeprowadzonych badaniach przez  Alternative Medicine Review, EGCG okazał się mieć bezpośredni związek z poziomem hormonu wzrostu w ciele. Podczas badań naukowcy poddali uczestników diecie z ograniczoną liczbą kalorii i dołączyli produkty zielonej herbaty, pozostało grupa otrzymała placebo, wszystko przez 90 dni.

Wyniki wykazały, że uczestnicy, którzy korzystali z zielonej herbaty przez okres 90 dni zwiększyli swój poziom HGH o niesamowite 320% w porównaniu do zaledwie 20% grupy placebo. Uczestnicy, którzy używali produktu w postaci zielonej herbaty mieli również podwyższony  IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu) o 24% w porównaniu z tylko 15% w przypadku użytkowników placebo. Użytkownicy zielonej herbaty stracili prawie trzy razy tyle wagi, co grupa placebo. 

Efekty badania zajęły nieco sporo czasu, aby sie pojawić, pojawiając się pod koniec terminu badania. Więc jeśli chodzi o zieloną herbatę i poziom HGH, to tak jak w treningu i diecie, środkiem do celu jest konsekwencja i ciągłość.

Przejdź do strony głównej